דף לקהילה ערב ראש השנה – תשע”ה

דף לקהילה ערב ראש השנה תשע”ה

לקהילת מיתר

ערב ראש השנה תשע”ה, זמן נכון לברך את כולנו ולהתברך.

עשינו בשלוש השנים האחרונות מהלך גדול ומורכב, שעיקרו מאחורינו, ואולם הוא לא תם עדיין, והמשך העשייה ניכר בכל מקום.

אם היו לנו חששות טבעיים לגבי הקליטה בכפר גלים וההשתלבות במקום, הנה באה המציאות והוכיחה שהכל עובד על הצד הטוב ביותר: היענות הכפר למתן סיוע, עזרה, או יד תומכת במעבר ובהשתלבות, הייתה מלאה, וברוח טובה ומלאת רצון, החל  ממנהל הכפר, פיני, ועד אחרון האנשים אליהם פנינו.

ראינו סימנים לכך כבר במהלך ההכנות בשנה שקדמה למעבר, אולם היה משמח מאד להיווכח שזאת הרוח וזו הגישה.  אנו תקווה ששיתוף הפעולה עם הכפר, יימשך ויתעצם ככל שנכיר את המקום, וככל שהם יכירו את מיתר.

מי שמגיע למיתר מידי כמה ימים לא יכול שלא להשתאות לנוכח המשך ההתפתחות בבית ובחצר. הדק היפהפה, כמעט הושלם. הוחלקה הקרקע ונסללו השבילים. לקראת החורף נמשיך לדאוג לקירוי מתאים, להגנה בפני הגשם ולטיפוח הנוי סביב.

מידידינו בבית אורן, מהם נפרדנו במילים חמות ובהערכה על תרומתם למיתר, אנו מקבלים מילות עידוד חמות להתחלה החדשה, ביחד עם צער  על עזיבתנו.

בתזמון מוצלח, וכשי מתאים לקראת ראש השנה, העבירה המועצה האזורית חוף הכרמל את תמיכתה, שהובטחה ע”י כרמל סלע, ותקציב זה יסייע לנו, בודאי, בהשלמת הבינוי הנדרש.

 

בהמשך תמצאו את דבריו של זאב, המתארים את תהליך הלמידה של הבית החדש שחווה הצוות, ואת לוח הפעילות לתקופה הקרובה.

נאחל לכולנו שנה טובה של עשייה משמעותית במיתר, ושלום, שגשוג ושלווה בכל אתר ואתר.

אבנר לב רן

 

 

לומדים ללכת מחדש

שלושה שבועות חלפו ביעף והבית החדש שלנו מלא בפעילות בשמחה,  כאשר נדמה שכמעט מהרגע הראשון רוב הילדים הרגישו בבית. הבית החדש רחב הידיים, והיפה נעים ומאפשר לפעול ולגלות. מרגש לראות עד כמה החידוש הגדול שעשינו בתכנון – הבחירה שלנו בכניסה אחת ובמטבח אחד – הוא אורגני. עד כמה המצב של  בית אחד טבעי ותומך ומחובר למהות של מיתר.

בתוך זה – כולנו לומדים ללכת מחדש – לומדים את המקום החדש- את האפשריות במרחב, את הפינות השונות, את הבחירות בהן והמשמעויות שלהן, לומדים את עצמנו במרחב החדש –  מחפשים כל אחד ואחת את מקומו ומקומה, לומדים את עבודת הצוות שלנו שהפכה להיות משותפת הרבה יותר, מחפשים את האיזונים ושיווי המשקל– בין הצרכים השונים, ובין היחד והנפרד.

זה נראה ומרגיש כמו מסע מרגש של למידה וגילוי ויצירה שזו זכות לקחת בו חלק ולהוביל אותו.

כר כותב קרליבך:

“ישנה תורה של עץ הדעת – מה טוב ומה רע, מה מותר ומה אסור, מה קדוש ומה אינו קדוש. אבל ילדים צריכים יותר מזה, ילדים זקוקים לדעת מה מיוחד רק בי, מה יש בעולם הזה שרק אני יכול לעשות? רק התורה של עץ החיים יכולה לענות על השאלות העמוקות האלו.

ישנה התעוררות עצומה בעולם, העולם מתעורר להבין שהורים צריכים ללמוד איך להיות הורים, שזוגות לומדים איך להיות נשואים. את זה לא לומדים בבתי ספר ואוניברסיטאות שמלמדים רק בבחינת עץ הדעת, אנחנו צריכים בתי ספר חדשים, בתי עבודת ה’ חדשים, שמלמדים את סודות החיים, שמוסרים את תורת עץ החיים”

מי ייתן ונזכה.

זאב גולן  

 

במסמך המצורף – לוח החופשות והאירועים הקרובים:

12-5-2015 10-29-18 PM

שימו לב ערב הלימוד הראשון – ביום ג’ הבא בשעה 18:30 במיתר.

ביום ו’ 10/10 חגיגת סוכות קהילתית בסוכת מיתר בכפר גלים. פרטים מלאים בקרוב.

 

שתהיה לכולנו שנה טובה ומתוקה.

12-5-2015 10-28-54 PM

 

 

 

To Top