פרוייקט סיום בוגרי הצעירה 2008

פרוייקט סיום בצעירה

בשבוע של ה-28/4 התחלנו בפרוייקט בנייה בחצר החטיבה הצעירה.

בפרוייקט משתתפים הילדים הבוגרים של החטיבה הצעירה. פינת הישיבה שנבנה היא מתנת פרידה מהילדים לחטיבה.

פינת הישיבה תבנה מחומרים טבעיים ומחומרים ממוחזרים. הספסל יהיה עשויי מגלילי קרטון תעשייתיים והקירות יבנו על בסיס הגדר הקיימת מטוייחת בתערובת בוץ שנכין. בעבודה על הפינה הילדים מקבלים תפקידים שונים ועובדים כקבוצה, בצוותים ובנפרד.

אנו עובדים בכל שבוע ביום שני ושלישי.

ביום העבודה הראשון נפגשנו להסביר ולתכנן את העבודה. הילדים ציירו סקיצות של המבנה כפי שהם הבינו מההסבר. ביום השני פינינו ופרקנו את הכלוב שבחצר והכנו את המשטח.

שבוע שני:

5/5/2008 סידרנו את גלילי הקרטון שבעזרתם נבנה את הספסל. מדדנו וחישבנו כמה גלילים נצטרך בסך הכל (כ500 גלילים באורך 29 ס”מ!!!).

6/5/2008 התחלנו להכין את החומרים: פירקנו קרטונים שיטחנו בהמשך, התחלנו לחפור אדמה, לסנן חול ולבנות את שולחן העבודה שבו נחתוך את הגלילים

שבוע שלישי:

השבוע המשכנו להתכונן לעבודת הבוץ בצוותים שונים. צוות האדמה חצב אדמה מתחת לעץ השסק וסינן אתה סינון גס. צוות החול סינן סינון מאוד קפדני את החול מהחצר. צוות הנגרות התקדם בהכנת שולחן ניסור הגלילים שיכנס לפעולה בקרוב. צוות הניסויים ערך ניסויים בתערובות בוץ שונות (היחס שזוהה כחזק ביותר הוא 2 כמויות אדמה ל1 כמות חול), ניסויי “לכלוך” יוטה בבוץ (היוטה עם הבוץ המיובש תשמש תשתית לטיוח), ניסויי בצביעת קרטון בשמן משומש (התוצאות עדיין לא התקבלו). צוות הפינוקים ממשיך להאכיל ולהשקות את כל הפועלים החרוצים.

בנוסף פוררנו את צואת האתונות שתצורף לתערובת הבוץ והשרנו את חתיכות הנייר הקרוע במים לקראת טחינתו בשבוע הבא.

שבוע חמישי:

השבוע הפעלנו את “מנסרת הגלילים” במלוא המרץ!  נוסרו כ100 גלילים ראשונים ועוד רבה הדרך לפנינו…  אנו זקוקים לגלילי קרטון נוספים אם למישהו יש גישה לכאלו. לאחר שראינו שהגלילים הצבועים בשמן משומש עמידים יותר בפני מים מהגלילים הרגילים התחלנו גם במלאכת הצביעה. ביום אחד הספקנו לצבוע בשמן את רוב הגלילים הגדולים. כל הכבוד לצובעים. במקביל כמעט סיימנו את הכנת התשתית לטיח הבוץ. התשתית היא יוטה שעברה ב”מלכלכת הכביסה הידנית שלנו” ויוצרת משטח שעליו הטיח אמור להיצמד טוב יותר.  

בשבוע הבא נתחיל לטייח. נשמח לעזרה מהורים שרוצים להצטרף בימי הבנייה (שני ושלישי) בשבועות הקרובים.

תמונות מתהליך העבודה

 

To Top